Необхідний прилад для очищення – фільтр для води. У великих містах вода надходить у будинки зі сторонніми домішками та частинками, хлорованою, що позначається на її якості та смаку. Тому серед товарів для дому стали популярними фільтри для питної води, що очищають.
Усі прилади поділяються на:
Очищення передбачає видалення з води солей металів, жорсткості, органіки та аміаку, які шкідливі для шкіри та травлення.
Призначені для очищення води для пиття. Не підходять для очищення у промислових масштабах. Різні види пристроїв фільтрують воду різною мірою. За зростанням ефективності прилади розташовуються так:
Перший тип складається з 1-2 картриджів (блоки, які затримують непотрібні частинки). Самі касети зроблені з вугілля, що робить воду кришталево прозорою, без запаху та смаку. Глечики роблять невеликих розмірів, у цьому їхня перевага. Але агрегат вимагає частої заміни розхідників.
Проточний складається з 3 блоків, тому очищає воду глибше. Але не знищує шкідливих організмів, тому воду для їжі треба кип'ятити. Переваги:
Більш глибоке очищення гарантує останній різновид. Система зворотного осмосу, яка включає 4-5 картриджів, що очищають воду від непотрібних елементів. Але в ньому також є ультрафільтрація: спеціальна перегородка, що відсіває частинки від 0,1 мкм. Це дозволяє не кип'ятити воду перед вживанням.
Купити фільтр для води в Україні необхідно тим, хто сумнівається в якості води, що подається, особливо в мегаполісах. Найпотужнішим вважають зворотний осмос. У конструкції від 5 до 9 етапів очищення. Плюси:
Але й ціна пристрою найвища.
Призначені для чищення по всій квартирі. Зазвичай пристрій встановлюють під миття. Ще його називають магістральний фільтр. Бувають широкого та вузького спектру. Очищена рідина надходить безпосередньо із змішувача.
Серед вузькоспрямованих:
Перший очищає воду від піску, глини, інших неорганічних частинок, які можуть зменшити набір або призвести до поломки побутових приладів. Найнижчий ступінь очищення.
Вугільний фільтр видаляє солі та хлор. Картриджі роблять з кокосового горіха, який має гарні якості, що очищають. Вона запобігає сухій шкірі від хлору, видаляє запахи та присмаки. Таку воду можна нешкідливо кип'ятити.
Пом'якшуючий фільтр. Його ставлять і над мийкою перед будь-яким побутовим приладом. Вода після нього не утворює накипу. Має у складі іонообмінну смолу. Вода без домішок та твердих солей не сушить шкіру.
Останній тип позбавляє воду додатково заліза. Спочатку метал випадає в осад, потім його сорбує фільтр. Запобігає іржавим плямам і металевому присмаку води.
Є дорожчі комплексні моделі. Вони об'єднують у собі кілька вузькоспрямованих, але коштують дорожче.
За конструкцією фільтри для очищення води також бувають:
Перші найпопулярніші через доступність розхідників та простоту їх заміни.