Якісні кухонні ножі прискорюють процес нарізки, відповідно — приготування страв. А набір із спеціальних лез дозволяє легко філувати м'ясо, рибу, почистити овочі, нарізати хліб без кришення.

Міцні вироби добре заточуються і служать довгі роки. Дешевий різальний інструмент не тільки завдає дискомфорту і витрачає час, але й становить загрозу: саме тупими частіше ріжуться.

Види кухонних ножів

Варто придбати кухонні ножі різного призначення. Неправильно використовувати один для всього: це незручно та негігієнічно. Наприклад, нарізати свинину, сполоснути його водою та різати хліб. У тій же свинині живуть паразити та патогенні мікроби, які не змиваються водою. А хліб не проходить термічної обробки.

Універсальний вигляд має середню ріжучу поверхню по довжині та ширині, заточений помірно. Ручка нековзна, підходить для овочів, фруктів, філе, невеликих стейків. Обов'язково мити з миючими, якщо ріжете сире м'ясо, а потім продукти, які не смажитимете або варите.

Ніж кухонний професійний (або кухарський) використовують у ресторанах чи кафе. Зазвичай, це універсальний інструмент, яким користується шеф-кухар. Завжди гострий, бо без цього неможливо швидко працювати. Його універсальність не означає, що він застосовується на всіх процесах: на правильній кухні можна знайти до 20 різновидів.

Ніж для овочів має коротку ріжучу частину та довгу, але тонку ручку. Є модифікації для:

  • очищення коренеплодів від шкірки у вигляді "кігтя";
  • овочечистки;
  • ножі для кухні, щоб працювати з грибами;
  • для помідорів та культур з твердою шкіркою, але м'яких усередині, з фігурним лезом.

Вигнутими короткими лезами із щільною ручкою набагато зручніше працювати.

М'ясо і рибу нарізають обробними ножами або філейниками. Вони довгі, гострі, із короткою ручкою. Так вдасться обробити тушку вздовж волокон рівномірними та тонкими шматками. Особливо це важливо для стейків, суші.

Правильний обробний кухонний ніж не важкий, добре заточений, має п'яту для фіксації на дошці. Різновиди:

  1. Ніж Прокопенкова. Для філе, шинки, ковбас, стегенця.
  2. Сокирка. Для великих продуктів, обробка туші.

Підходять для подальшого подрібнення на невеликі шматочки чи слайси.

Ніж-сантоку — Універсальна модель японського походження. У нього особливе лезо у вигляді овечої ноги та важка ручка. А функцій 3: різати, рубати, кришити. Підходить для подрібнення овочів, риби.

Навіть хороший кухонний ніж потребує регулярного заточування: краще робити це домашнім точилом або віддати професіоналам. Матеріали сучасних лез повільно зношуються та довго не тупяться.

Каталог ножів від HomeMarket

Купити ніж для кухні будь-якого виду можна у HomeMarket. У нашому інтернет-магазині представлено понад 400 моделей для різних потреб від 16 світових та вітчизняних виробників. В асортименті також ножі для сиру, мачете, для піци, олії, шкірознімальний, обвалочний, для зелені та фігурної нарізки.

Вироби недорогі та надійні, супроводжуються сертифікатами якості. Ціна в Україні на продукцію бюджетна: ми шукаємо для вас лише найвигідніші варіанти.

Універсальний ніж обійдеться у 124 грн, а кухарський у 390 грн. Також зверніть увагу на набори: вони обходяться дешевше, йдуть у комплекті з красивими та зручними підставками, які гідно прикрасять інтер'єр кухні та вирішить проблему зі зберіганням.< /p>

Найпопулярніші питання про Кухонні ножі

3 найпопулярніших товарів категорії Кухонні ножі
Діапазон цін на Кухонні ножі від грн до грн.
Найдешевший товар категорії Кухонні ножі .